Moje motto

„Często spotykam się ze stwierdzeniem, że wszyscy jesteśmy niepełnosprawni. Ludzie bywają okaleczeni w najróżniejszy sposób: zatruci przez toksyczne relacje, zranieni przez miłość, przytłoczeni utratą pracy, rozdarci wewnętrznie z powodu rozpadu rodziny, sparaliżowani strachem czy niepokojem... Okaleczenie może dotyczyć każdego, w każdej sferze życia i w każdym środowisku społecznym” - J.-B. Hibon "Pijany ze szczęścia. Opowieść o życiu spełnionym"

niedziela, 2 października 2016

I znowu w niebie pojawił się mały anioł

Wczoraj, późnym wieczorem orszak małych niebiańskich aniołów został zasilony przez kolejnego dzielnego wojownika. Po blisko siedmiu latach walki z tak nierównym przeciwnikiem, jakim jest neurostoma, 14-letni Dominik odszedł od nas na zawsze. Od dłuższego czasu śledziłam zmagania chłopca z chorobą, z całego serca życząc mu jak najdłuższego życia. Nawet któregoś dnia podczas letnich półkolonii zaproponowałam dzieciakom z mojej grupy namalowanie laurek dla ciężko chorego chłopca z okazji zbliżających się jego urodzin. Dzieciaki miały zajęcie na najbliższą godzinę, a efekt ich pracy w postaci pliku zarysowanych kartek został wysłany do odległego Wolsztyna. Czy ucieszył się z tak skromnego prezentu? Mam nadzieję, że chociaż na chwilę na jego naznaczonej bólem buzi pojawił się uśmiech. Nikt wtedy nie wiedział, że będą to ostatnie urodziny Dominika w jego życiu. Niestety, nie mogę pojechać na jego pogrzeb, chociaż bardzo bym chciała. Ale mogę przecież tu na miejscu zmówić za niego dziesiątkę różańca, albo chociaż "Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie". Przecież modlitwa powinna być wysłuchana z każdego miejsca na świecie, prawda?
Nie wiem dlaczego, ale w takich przypadkach zawsze mi się ciśnie na usta fragment wiersza ks. Jana Twardowskiego: "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą". Czasami nawet za szybko. Dominiku, gdziekolwiek jesteś - bądź tam szczęśliwy.
Dominik Młynkowiak:23 lipiec 2002 - 1 październik 2016

11 komentarzy:

 1. Śmierć dziecka porusza nas najbardziej. Wierzę, że ogląda Oblicze Boga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pan Jezus wziął dziecko, postawił je przed ludźmi pośrodku i objął je ramionami"(Mk. 9, 36). Myślę, że każda dziecięca duszyczka bez kolejki przekracza bramy Rajskiej Krainy

   Usuń
 2. dokładnie smutne to kiedy dziecko idzie tam na górę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciężko jest zrozumieć, dlaczego tak paskudne choroby dopadają dzieci, które nie mogą cieszyć dzieciństwem....
  Niech spoczywa w pokoju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami życie bywa naprawdę niesprawiedliwe

   Usuń
 4. Walczył dzielnie tyle lat.... z młodszym synkiem dopingowaliśmy Go poprzez Marzycielską Pocztę, potem przez FB.... Wielki Wojownik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że los Dominika nie był obcy niejednemu internaucie

   Usuń