Moje motto

„Często spotykam się ze stwierdzeniem, że wszyscy jesteśmy niepełnosprawni. Ludzie bywają okaleczeni w najróżniejszy sposób: zatruci przez toksyczne relacje, zranieni przez miłość, przytłoczeni utratą pracy, rozdarci wewnętrznie z powodu rozpadu rodziny, sparaliżowani strachem czy niepokojem... Okaleczenie może dotyczyć każdego, w każdej sferze życia i w każdym środowisku społecznym” - J.-B. Hibon "Pijany ze szczęścia. Opowieść o życiu spełnionym"

niedziela, 18 grudnia 2016

A przed świętami...

Ostatnie zajęcia w Oratorium odbyły się w świątecznej atmosferze. Odwiedziła nas cała rzesza świętych Mikołajów, ich pomocników, a nawet jeden król. Na koniec dnia wyłoniliśmy chłopca i dziewczynkę, którzy byli najpiękniej przebrani. Wygrało rodzeństwo - chłopiec przebrany za króla i dziewczynka jako św. Mikołaj:
Oprócz tego zaplanowana była masa atrakcji z nagrodami. Pierwszą z nich był przygotowany przeze mnie quiz z wiedzy na temat Adwentu i samych świąt Bożego Narodzenia. Najlepszą drużyną okazała się ta, która miała w swoich szeregach aż 3 ministrantów. W nagrodę otrzymali takie same lampiony, jak ja podczas wspólnotowej wigilii.
Kolejnym konkursem była "TOMBOLA", czyli coś na wzór popularnego "BINGO". Każde dziecko miało kupon, z trzema poziomami, które musiało skreślić wtedy, kiedy wylosowano odpowiednią liczbę. Za każdy skreślony rząd przewidziana była nagroda. A że w tym roku dzieci na roratach jest jak na lekarstwo, to i każdy uczestnik zabawy otrzymał coś fajnego.Niestety na "Jaką to kolędę" nie starczyło czasu. A szkoda, bo udało mi się zdobyć dosyć ciekawe podkłady kolęd, z których korzystamy jako schola. Za to były "gorące krzesełka":

Oprócz tego dzieciaki wykonywały świąteczne ozdoby na choinkę. Zadaniem naszej grupy(3 klasa szkoły podstawowej) było przyozdobić bombki.
 

Uroczy ten król, prawda?
I w takim oto świątecznym klimacie minęło nam ostatnie w tym roku spotkanie.
A na koniec "rodzinne" zdjęcie:

7 komentarzy:

 1. super fotorelacja jak miło tam być :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zabawa dla dzieci! Pozdrawiam serdecznie!:))

  xxBasia

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniale spędzony czas. Podziwiam, że chce się Wam chcieć.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to ktoś kiedyś powiedział - "Wystarczy tylko młodym być"!

   Usuń
 4. To musiała być świetna zabawa:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieciaki były szczęśliwe, a to jest najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń