Moje motto

„Często spotykam się ze stwierdzeniem, że wszyscy jesteśmy niepełnosprawni. Ludzie bywają okaleczeni w najróżniejszy sposób: zatruci przez toksyczne relacje, zranieni przez miłość, przytłoczeni utratą pracy, rozdarci wewnętrznie z powodu rozpadu rodziny, sparaliżowani strachem czy niepokojem... Okaleczenie może dotyczyć każdego, w każdej sferze życia i w każdym środowisku społecznym” - J.-B. Hibon "Pijany ze szczęścia. Opowieść o życiu spełnionym"

czwartek, 9 czerwca 2016

Najpierw obowiązki, potem przyjemności

Na moim stole, pełniącym też rolę biurka, znajdują się dwa stosy książek. Pierwszy, stosunkowo niewielki, zawierający takie pozycje jak wypożyczone z uczelnianej biblioteki powieści jednego z moich ulubionych polskich publicystów, Pawła Zuchniewicza: "Młodym być" i "Szukałem was. Jan Paweł II i Światowe Dni Młodzieży"(to w ramach przygotowań do ŚDM w lipcu) "Forrest Gump", "Katyń. Post mortem", "Niewypowiedziane słowa", "Opowieść ojca. Przez mongolskie stepy w poszukiwaniu cudu", "Nędznicy" i "Baśnie i legendy" Sienkiewicza. Ten stosik pod tytułem książki łatwe, miłe i przyjemne musiał jednak ustąpić miejsca innemu stosowi, który zawiera: "Powszechną historię świata", "Historia architektury w zarysie", "Wstęp do Starego Testamentu", "Menedżment - podstawy zarządzania", "Obsługa ruchu turystycznego", "Kompendium wiedzy pilota", "Teologia fundamentalna - cz II eklezjologia", "Podstawy ekumenizmu", "Religie świata", "Księga świąt i obyczajów żydowskich" oraz podręczniki do nauki języka rosyjskiego. Czy to mi się podoba czy nie, zbliża się sesja, a w związku z tym muszę przygotować się do egzaminów. Lubię czytać książki, ale na ten pierwszy stos przyjdzie czas dopiero po wszystkich zaliczeniach(czyli po 23 czerwca). Ubolewam nad tym, bo bardzo lubię czytać książki. Ale w życiu nie można mieć wszystkiego. Co więcej, to na co czekamy dłużej bardziej smakuje :)

2 komentarze:

  1. No cóż to życzę Tobie udanej i miłej nauki. Pamiętaj, żeby jeść duża jajek (w żółtku jest lecytyna), orzechów i gorzkiej czekolady ze względu na magnez, pić dużo wody, bo lepiej przewodzi impulsy nerwowe oraz jabłek, bo zawierają bor.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki blueberry za rady, ale niestety, z orzechami i gorzką czekoladą nie wyjdzie - mam uczulenie na te produkty :)

      Usuń