Moje motto

„Często spotykam się ze stwierdzeniem, że wszyscy jesteśmy niepełnosprawni. Ludzie bywają okaleczeni w najróżniejszy sposób: zatruci przez toksyczne relacje, zranieni przez miłość, przytłoczeni utratą pracy, rozdarci wewnętrznie z powodu rozpadu rodziny, sparaliżowani strachem czy niepokojem... Okaleczenie może dotyczyć każdego, w każdej sferze życia i w każdym środowisku społecznym” - J.-B. Hibon "Pijany ze szczęścia. Opowieść o życiu spełnionym"

poniedziałek, 14 grudnia 2015

Niezwykły kalendarz

Kalendarze są różne - jedne małe i bez obrazków, inne w formie wizytówki, jeszcze inne ścienne z pięknymi krajobrazami lub wizerunkami obiektów sakralnych. Do wyboru, do koloru. Jednak ponad tydzień temu na rynek wyszedł szczególny kalendarz, z tymi, którzy zadziwiają hartem ducha oraz rywalizacji, ale z drugiej strony nie są zbyt często pokazywani podczas ich zmagań sportowych - z polskimi paraolimpijczykami. Pierwsza jego edycja miała miejsce w zeszłym roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wydrukowano jedynie 300 kalendarzy, z czego większość trafiła do przedstawicieli władz państwowych, resztę można było wylicytować na aukcjach internetowych.
W tym roku organizatorzy przedsięwzięcia postanowili iść za ciosem i wyprodukować kolejny kalendarz, tym razem na rok 2016. Rok szczególny, ponieważ będą miały w nim miejsce igrzyska zarówno olimpijskie, jak i paraolimpijskie w odległym, jak dla nas, Rio de Janeiro. Warto więc przybliżyć osobom sylwetki niektórych z tych paraolimpijczyków, którzy będą reprezentować nasz kraj podczas sportowych zmagań. Jednak w kalendarzu znaleźli się także sportowcy specjalizujący się w sportach zimowych. Każdemu miesiącowi przypisany jest inny sportowiec:
1. styczeń - Janusz Rokicki(kulomiot)
2. luty - Mirosław Madzia(kulomiot, rzut dyskiem)
3. marzec - Tomasz Hamerlak(maratończyk na wózku)
4. kwiecień - Rafał Szumiec(narciarz alpejski i kolarz ręczny)
5. maj - Damian Kulig(podnoszenie ciężarów)
6. czerwiec - Jakub Tokarz(kajakarz)
7. lipiec - Robert Studziżba(kajakarz, podnoszenie ciężarów, kulomiot)
8. sierpień - Patrycja Haręza(szermierka)
9. wrzesień - Karolina Pęk(tenis stołowy)
10. październik - Jacek Czech(pływak)
11. listopad - Igor Sikorski(narciarstwo w pozycji siedzącej)
12. grudzień - Agnieszka Harasim(sprinterka)

Sama premiera kalendarza odbyła się 3 grudnia, czyli w Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Podobnie jak w zeszłym roku, zostanie rozesłany do przedstawicieli władz państwowych, szkół, domów dziecka. Jeden egzemplarz można wylicytować na allegro. Osobiście wysłałabym też kilka egzemplarzy do olbrzymich koncernów - byłaby szansa uzyskania od nich dofinansowania na wylot paraolimpijskiej kadry narodowej do Rio. A propos Rio - ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i jest szansa na transmisje z paraolimpiady. Miejmy nadzieję, że ten pomysł wypali, bo będzie na co popatrzeć.

2 komentarze:

  1. Hej! Bardzo ciekawy kalendarz! Myślę, że jeszcze może być dobrym prezentem pod choinką :-). Pozdrawiam serdecznie i zapraszam czasem do mnie. :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety, kalendarz bardzo trudno jest dostać, ale jeżeli się to uda, to czemu nie? Pozdrawiam

      Usuń